Fiorino Enjektör

Fiorino Enjektör

Fiat Fiorino enjektör, aracın yakıt sistemi içerisinde ki en önemli parçalarından bir tanesidir.

Fiorino enjektör, yakıtı motorun silindirlerine püskürtmek için tasarlanmış bir cihaz olup, içerisinde elektromanyetik valf bulunan sistemdir. Bu valf de, motorun enjeksiyon sistemi tarafından kontrol edilen bir cihazdır.

Bu enjektör, motorun yanma odasına yakıt püskürtürken, bu yakıtı motorun kontrol ünitesinden aldığı tepkimeler doğrultusunda belirli bir oranda püskürtmektedir. Bu da, motorun daha verimli ve ekonomik çalışmasını sağlar.

Enjektör Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Enjektörler, aracın yakıt sistemlerinde önemli bir role sahip olduğundan dolayı aracın doğru çalışması, performansı ve yakıt ekonomisini de doğrudan etkiler. Enjektörler arızalandığın da tamir edilmesi mümkündür, ancak bazı durumlarda enjektörlerin değiştirilmesi gereklidir. Enjektör değişimi için bazı belirtiler şunlardır;

  • Motorun düzensiz çalışması: Enjektörlerin arızalanması durumunda motorun çalışması düzensiz hale gelebilmektedir. Motorun boğulması, gaz tepkisi vermemesi veya gazı geç yanması enjektör sorunlarının ilk belirtileridir.
  • Yakıt verimliliğinde azalma: Enjektörlerin arızalanması durumunda yakıtın silindirlere düzgün bir şekilde püskürtülmemesi nedeniyle yakıt tüketimi artabilir. Böyle bir durumda enjektör değişimi yapılmalıdır.
  • Araçta güç kaybı: Aracın gücü ve performansının da düşmesi enjektörden kaynaklanabilmektedir.

Fiat Fiorino Enjektör Fiyatları

Fiat fiorino enjektör fiyatları, enjektörün sıfır, ikinci el ve modellerine göre fiyat farklılıkları gösterebilmektedir. Fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

fiat-Fiorino Enjektör