POMPA TAMİRİ

pompa-tamiri-celebi-enjektor

Çelebi Enjektör, olarak binek ve ticari araç gruplarına tüm Türkiye genelinde pompa tamir hizmeti vermekle birlikte, mazot pompası tamiri uygulamalarında yüksek standart ve üst düzey teknolojik ekipmanlar kullanmaktadır.

POMPA TAMİRİ

Yakıt pompası, akaryakıt depolarından araç motorlarına yeterli miktarda yakıtın gerekli basınçta aktarılması için tasarlanan parçalardır.

Dizel Yakıt Pompası Tamiri

Dizel yakıt pompalarının tamiratı, benzinli pompaların aksine çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Dizel yakıt pompaları mekanik parçalardır. Mazot pompaları, dizel yakıt sistemlerinin en önemli ve hassas parçalarıdır. Dikkat edilmediği ve gereken özen gösterilmediği takdirde çok çabuk bozulabilirler. Bu durum yeni bir mazot pompası takılmasını dahi gerektirebilir. Ancak yeni bir enjektör pompasının maliyeti çok yüksek olacağından, enjektör pompa tamiri yoluna gitmek daha doğru ve maliyeti düşürecek bir durum olacaktır.

Araç ve can ve bütçe güvenliğiniz için her tamirat işleminde olduğu gibi dizel yakıt pompalarının tamiratlarını da işinin ehli kişilere yaptırmanız büyük önem arz etmektedir. Bu durum kişilere, tamiratın güvenilir ve düzgün olmasının yanı sıra mali açıdan da fayda sağlayacaktır. Bu sebeplerden dolayı Çelebi Enjektör işinin uzmanı personel kadrosu ile garantili tamirat hizmetleri sunmaktadır. Detaylı bilgi ve fiyat teklifleri için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Dizel Yakıt Pompası Arızaları

Dizel motorlu araçların en narin parçası konumunda yer alan mazot pompaları, birçok sebepten dolayı arızalanabilmektedir. Mazot pompalarında meydana gelen arızaların en önemli sebepleri arasında uzun vadeli kullanımlardan kaynaklanan eskime ve aşınmalar yer almaktadır. Bunun dışında, kullanıcıların araçlarını sürekli olarak yüksek devirde kullanmaları ve araç kullanımı esnasında ani hız değişiklikleri yapmaları da yaygın olarak görülen arıza sebeplerindendir.

Dizel yakıt pompalarında arıza oluşması durumunda, erkenden müdahale edilmesi tamirat işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Ancak, arıza belirtilerini görmezden gelerek ihmal edilmesi arızayı ciddi ve tehlikeli boyutlara ulaştırmaktadır. Arızalı yakıt pompaları vaktinde tamir edilmeyerek kullanılmaya devam edildiklerinde, araçlarda ciddi oranda yakıt sarfiyatına neden olurlar ve kullanıcıları büyük maddi zararlara uğratırlar. Kişiler en ufak mazot pompası arızası gözlemlediği anda bu durumu göz ardı etmeden müdahale edilmek üzere yetkili kişilere başvurmalıdır. Böylelikle arızanın yaratacağı masraflar minimum düzeye indirilmiş olacaktır.

Dizel Yakıt Pompası Arıza Belirtileri Nelerdir?

  • Aracınızın yakıt tüketimi artmaya başlar.
  • Araç kullanılmaya başlandığı an daha önce gelmeyen sesler duyulmaya başlanır ve bu ses çoğunlukla su şırıltısı şeklinde olur.
  • Araç motoru çok daha geç ve zor çalışmaya başlar.
  • Araç seyir halinde olduğu durumlarda gaz verildiği halde gaz tepkimesine girmez ve gaz almaz. Tekleme ve boğulma sorunları yaşanmaya başlanır.
  • Araç eskisine nazaran hantallaşır ve zamanla seriliğini kaybeder.
  • Aracın hızlanma süresi ciddi oranda düşer.
  • Araç egzozundan siyah dumanlar çıkmaya başlar.
  • Dizel araçlarda, araç çalıştırıldıktan hemen sonra rölanti dengesizliği başlar ve araç sürekli stop edecekmiş gibi ilerlemeye başlar.

Mazot Pompası Fiyatları

Mazot pompaları, araç içerisinde gerçekleştirdikleri işin önemi sebebi ile pahalı parçalardır. Ancak fiyatlar, araç marka ve modellerine göre büyük farklılıklar göstermektedir. Ayrıca kullanılan dizel pompa teknolojisi gibi etmenlerde fiyatlarda ki değişiklikleri büyük ölçüde etkilemektedir. Kendi aracınızın marka ve modeline uygun pompa ve pompa tamir fiyatları ile ilgili en doğru bilgi için firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Ekip arkadaşlarımız sizleri bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirecek ve yönlendirecektir.

Yakıt Pompası Değişimi

Bu hususta her araç için aynı değişim süreçlerinden bahsetmek pek doğru olmayacaktır. Araçların bu konuda herhangi bir standardı bulunmamaktadır. Yakıt pompalarının değişimi konusunda en önemli nokta doğru tespit yapılması ve değişim işlemine başlamadan tamirat ile arızanın giderilip giderilmeyeceğine bakılmasıdır. Arızanın kaynağı araştırılmadan ve yerinde tespitler yapılmadan tamiratı bir kenara bırakıp değişim işlemlerine kalkışmak pek doğru bir hareket olmayacaktır. Bu nedenle aracınız ve kendi bütçenizin korunması adına güvenilir firmalardan destek aldığınızdan emin olmanız oldukça önemlidir.