YEDEK PARÇA

celebi-enjektor-yedekparcalar

Firmamız Çelebi Enjektör, lider dizel enjektör üreticisi bosch, siemens, delphi, denso markalarına hizmet etmektedir.

Sektörde öncü isimler arasında yer alan, ticari ve binek grubu araçlara tüm Türkiye genelinde hizmet vermekte olan firmamız, müşterilerine yedek parça hizmetleri de sunmaktadır.

Yedek parça hizmetleri kapsamında; enjektör valfi, ara parçalar, enjektör gövdesi, enjektör memesi gibi parçaların ulaşılabilirliği firmamız tarafından müşterilerimize sağlanmaktadır.

Dizel enjektörler, araç motorunun yanma odasına mazot püskürten parçalardır. Enjektör uçlarında ki püskürtme delikleri genel olarak 1 ila 7 arasında sayılara sahiptir. Deliklerin çapı yaklaşık olarak 20 mikron kadardır ve gözle görülmeleri pek mümkün değildir.

Enjektörler oldukça hassas çalışan parçalardır ve araç sistemlerinin doğru çalışabilmesi adına büyük önem arz ederler. Enjektörler gelişen teknoloji ve enjeksiyon sistemlerine eklenen elektronik sistemler ile birlikte bir iş vaktinde 6 kez püskürtme yapabilecek seviyeye ulaşmışlardır.

Enjektörler tarafından püskürtülen yakıtın artan kısmı, enjektör geri dönüş hatlarından ortalama 10 barlık bir basınç ile yakıt deposuna geri gönderilir. Enjektörler, araç kullanıcılarının gaz pedalına basma miktarlarına göre yakıt kontrol ünitelerince kontrol edilirler. Araçlarda kullanılan kötü ve kükürt miktarı genel kriterlere uygun olmayan yakıtlar yakıt sistemini büyük ölçüde etkiler ve zamanla aracı durma noktasına getirir. Enjektör arızalarının derhal giderilmesi de bu hususta çok önemli bir durumdur.

Dizel enjektörlerin görevleri

  • Yakıtın püskürtülmesi için gereken basınç oluşuna kadar yakıtı yanma odasından uzak tutarak, basıncın oluşması durumunda aniden açılarak yakıtı yanma odasına püskürtmek,
  • Püskürtme işlemi sonunda enjektörün damlama yapmasının önüne geçmek için hemen kesmek,
  • Püskürtülen yakıtı olabilecek en küçük parçalara ayırarak atomize etmek,
  • Silindir içerisine püskürtülecek yakıtı gerekli olan derinliğe kadar püskürtmek,
  • Yanma odasının şekline uygun açıda yakıt püskürtme işlemi yapmak,
  • Oluşacak yüksek basınç durumlarına karşı dayanıklı olmak ve dayanıklılığı sağlamak,
  • Yanma odası ile yakıt sistemi arasında sızdırma yapmak

Enjektör memesi, enjektörlere alt tutucular ile bağlı parçalardır. Enjektörlerin bir bölümü motor bloklarından yanma odasına bağlıdır. Yakıt pompasından enjektöre ulaşan yakıt, enjektörlerin içinden geçer ve böylece enjektör memesine ulaşır. Enjektör memesi gövdesi ile mili arasında, milin hareketi ile sıkışan yakıt basınç oluşturur ve milin itilmesi ile meme gövdesinin ucunda bulunan mikro deliklerden açısal olarak yakıt yanma odasına püskürtülür. Bu işlem enjektör memesinin yapısına ve yanma odasının şekline göre gelişir. Geride kalan ve püskürtülemeyen fazla yakıt, enjektör memesinin içinden enjektöre geri gönderilir ve buradan geri dönüş kısmına aktarılır.

Tüm bu özellikleri ile enjektör memesi, enjektörlerin temel parçalarındandır. Bu parçalardaki arızaları kullanıcıların tespit etmesi mümkün değildir. Firmamız, müşterilerine tüm enjektör ve parça arızaları tespitinde profesyonel hizmet sunmaktadır. Ayrıca tüm enjektör yedek parçaları hususunda gerekli tüm olanakları sağlamaktadır.

Çelebi Enjektör, dizel enjektörler için gerek duyulan tüm yedek parça hizmetlerini sunmaktadır. Firma olarak bu hizmetlerimizde her zaman müşteri güvenliğini ön planda tutmaktayız. Firmamız her türlü yedek parçada yüksek kaliteli, garantili ve orijinal ürünleri tercih etmektedir. Ayrıca Çelebi Enjektör, sektördeki tüm güncel gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerine en yeni ve modern hizmet ve uygulamaları sunmaktadır. Firmamız kapsamında verilen yedek parça hizmetleri Tüketici Yasasına tüm gereklerine uygun bir şekilde verilmektedir.

Enjektör memesinin yanı sıra enjektör valfi, enjektör gövdesi ve ara yedek parçaları ile ilgili hizmetlerimizden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Firmamız istediğiniz her an, orijinal ürün garantisi ve yüksek müşteri memnuniyeti referanslı hizmetleri ile ilgili siz değerli müşterilerini daha detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir.