Ford Focus Enjektör

Ford Focus Enjektör

Ford Focus enjektör, yakıt sistemi için hayati bir bileşendir. Focus enjektör, doğru miktarda yakıtın doğru zamanda yanma odasına enjekte edilmesini sağlar ve bu da motorun düzgün çalışmasına olanak sağlar.

Enjektörler, genellikle motorun üst kısmında, silindir başında bulunur ve doğrudan yanma odasına yakıt gönderir. Enjektörlerin açılma süresi ve yakıt miktarı, motor kontrol ünitesi tarafından belirlenir ve sensörler tarafından toplanan verilere dayanarak ayarlanır.

Enjektör Kaç Km'de Bir Temizlenir?

Enjektörlerin kaç kilometrede bir temizlenmesi gerektiği aracın kullanım şartlarına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle, enjektörlerin 50.000 km ile 100.000 km arasında bir süre de temizlenmesi önerilmektedir.

Enjektör Temizliği Kaç Saat Sürer?

Enjektör temizliği işlemi, enjektörün durumuna, temizliğin ne kadar sıklıkla yapıldığına ve aracın modeline göre değişebilir. Bununla birlikte, genellikle enjektör temizliği yaklaşık 1 ila 2 saat arasında sürebilmektedir.

Ford Focus Enjektör Fiyatları

Ford Focus enjektör fiyatları, enjektörün modeline, markasına ve üretim yılına göre fiyatları değişmektedir. Firmamızdan ford focus enjektör 1.6, 2 enjektör fiyatları hakkında bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Focus-Enjektör