Peugeot 407 Enjektör

Peugeot 407 Enjektör

Peugeot 407 enjektör, yakıtın silindirlere doğru püskürtülmesinden sorumlu olan parçalardan bir tanesidir.

Bu enjektör, motorun çalışmasını optimize etmek ve daha yüksek verimlilik ve performans elde etmek için elektronik olarak kontrol edilmektedir.

Peugeot 407'nin enjektörleri çoğunluk olarak Common Rail enjeksiyon sistemine sahiptir. Bu sistemde, yakıt yüksek basınçlı bir pompa tarafından bir depoda toplanıyor ve ardından silindirlere enjekte ediliyor. Common Rail sistemi, yüksek basınçlı bir yakıt deposu olan "common rail" üzerinden yakıtın silindirlere verilmesini sağlar.

407'nin enjektörleri ayrıca, yakıtın yanma sırasında daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için bir dizi sensör ve kontroller ile de donatılmıştır. Bu sensörler, motorun çalışma koşullarını ölçüp enjeksiyon zamanlamasını ve miktarını ayarlamaktadır.

Common Rail Enjektörlerinin Faydaları

Common rail enjektör sistemleri, geleneksel yakıt enjeksiyon sistemlerine göre birçok faydası ile bilinmektedir. İşte common rail enjektörlerin faydalarından bazıları;

  • Daha Yüksek Yakıt Verimliliği
  • Daha Düşük Emisyon
  • Yüksek Performans
  • Az Gürültü
  • Daha Az Arıza

Peugeot 407 Enjektör Fiyatları

Peugeot 407 enjektör fiyatları, aracın modelinin ve nasıl performansta bir enjektör seçileceğine bağlıdır. Peugeot enjektör 1.6, 2.0 enjektör fiyatları bilgisi için bizleri arayabilirsiniz.

407-Enjektör